sipka SOŠ logistickásipka Akce školysipka Soutěž poštovních dovedností

Celorepubliková soutěž poštovních dovedností

Ve dnech 29. 3. – 31. 3. 2011 opět probíhala soutěž v odborných dovednostech žáků poštovních oborů.

V loňském roce naše škola pořádala 0-tý ročník této soutěže a naším záměrem bylo obnovit po asi 15 letech tradici pořádání těchto soutěží. Střední škola poštovních a logistických služeb, Opava hostila družstva žáků třetích ročníků 7 škol, které připravují žáky pro Českou poštu, s. p. Těchto škol je v České republice celkem deset. 0. ročník vyhrály žákyně naší školy. sipka více o loňském ročníku

V letošním roce jely žákyně Střední školy poštovních a logistických služeb, Opava obhajovat loňské vítězství do Brna, letos pořádala tuto soutěž Střední škola informatiky a spojů, Brno. Nad soutěží převzal záštitu Jihomoravský kraj a MŠMT ČR. Spoluorganizátorem byla Česká pošta, s. p., která rovněž dodala hodnotné ceny pro vítěze. V letošním roce se soutěže zúčastnilo 9 škol z České republiky, neúčastnila se pouze jedna škola, která ve 3. ročníku letos nemá žáky a tedy neměla možnost sestavit družstvo s potřebnými znalostmi.

Soutěž byla zaměřena na znalosti poštovních technologií, ale i na znalosti tzv. „měkkých dovedností“ – jednání s klientem, obchodní schopnosti, apod. Obsahovala i mezisoutěže, které byly zaměřeny vtipně (např. soutěž o nejrychlejší poštovní razítko – tuto mezisoutěž si kromě soutěžních týmů vyzkoušel také ředitel brněnské SŠ informatiky a spojů PaedDr. Vladimír Šimíček a zástupce MŠMT pan Mgr. Husník) nebo měly soutěžícím a přihlížejícím přiblížit potíže nevidomých občanů při rozeznávání mincí a bankovek a řada dalších.

Vítězem letošního ročníku soutěže se staly opět žákyně 3. ročníku Střední školy poštovních a logistických služeb, Opava – Žaneta Rybková, Tereza Sklepková a Eliška Tóthová. Žákyně prokázaly nejen výborné znalosti z oboru, který studují, ale také pohotovost při řešení nestandardních situací s klienty. Děvčata si radostí poplakala když zazněly fanfáry a přebírala si ceny pro vítěze.

Celá škola žila soutěží, průběžně jsme získávali informace o postupu jednotlivých disciplin a žáci všech tříd se domáhali informací o úspěších družstva své školy.

Ing. Jindra Germaničová – ředitelka
publikováno: 8. dubna 2011

Informace z tisku

Tisk Tisk Tisk Tisk

Získané diplomy

Diplom Diplom Diplom Diplom

Fotogalerie

náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled

Videoukázka

náhled