Den otevřených hlav

V loňských letech se v předvánočním čase uskutečnila na naší škole celodenní akce pod názvem sipka Andělský den. V letošním roce na tuto tradici navázal Den otevřených hlav 14. prosince 2011. Úkolem žáků tentokrát nebylo přijít v přestrojení za anděly nebo pohádkové postavy, jako v loňském roce, ale mít po celé trvání akce nasazenou libovolnou pokrývku hlavy. Školu tedy zaplnili žáci, ale i učitelé, v čepicích, kloboucích, cilindrech, baretech, parukách, ušankách, kšiltovkách a také v novinových čepicích večerníčka.

Celá akce začala v Loutkovém divadle. Úvodní slovo pronesla paní ředitelka, poté následovalo vystoupení pěveckého sboru a dále divadelní představení Poštovarieté 2. Po skončení tohoto představení, při kterém se všichni účinkující, ale i diváci z řad učitelů a žáků všech tříd školy, velmi pobavili, následovaly další zábavné činnosti ve škole. Celou školou zněla vánoční hudba, během které žáci pod dozorem učitelů vánočně zdobili prostory školy, vyráběli vánoční motivy z plastelíny a keramiky nebo sledovali vánoční pohádky. V dalších učebnách se hrály deskové hry, někteří žáci se zúčastnili tradičního vánočního turnaje ve stolním tenise. V letošním roce také každá třída vybrala několik žáků, kteří se odebrali na bowlingovou dráhu, kde se utkali také v tomto sportu.

Dobrovolnou odpolední aktivitou bylo, opět tradiční, pečení vánočních perníčků. Žáci z připraveného perníkového těsta vytvářeli a lentilkami zdobili různé motivy cukroví, ať už se jednalo o tradiční kousky vyrobené pomocí vykrajovátek a nebo originální motivy, jako logo školy, poštovní trubka, známka apod.

Protože se celý den nesl ve vánočním, ale také soutěžním duchu, celé dopoledne probíhala soutěž o nejlepší pokrývku hlavy. Odborná porota, v jejímž čele zasedla paní ředitelka školy, vybrala tři nejlepší pokrývky a jejich držitelé byli odměněni body pro svůj tým – třídu. Další body získají ti žáci, jejichž perníčky budou mít u poroty největší úspěch. Na závěr samozřejmě žáci následující den obdrží odměny za své snažení.

Michal West
publikováno: 14. prosince 2011

Fotogalerie

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled