Andělský den

Protože o loňských Vánocích jsme neměli ve škole žádnou dopolední vánoční akci, ale pouze odpolední aktivity pod názvem sipka Hvězdný týden, rozhodli jsme se uspořádat opět colodopolední Andělský den obdobně, jako tomu bylo o Vánocích sipka v roce 2007. Letos tento Andělský den připadl na středu 16. prosince.

Žákyně, žáci, ale i učitelé tento den přišli v přestrojení za různé pohádkové bytosti, škola tedy byla plná čertů, andělů, vodníků, berušek a broučků, myšáků a myšek a dalších pohádkových postav. V celé škole tak zavládla vánoční hravá nálada.

Hned v první hodině se všechny třídy přesunuly do tělocvičny, aby se společně zasmály u humorného divadelního představení Káča na poště, které si připravili někteří žáci a žákyně třídy S1. V závěru této hodiny si všichni zazpívali několik vánočních písniček a koled.

Během dalších dvou hodin se třídy střídaly v učebnách, kde pro ně byl připraven různý vánoční program. Vyráběly se betlémy, adventní věnce a kalendáře, hrály se deskové hry a zpívalo se karaoke. Někteří žáci se také postarali o vánoční výzdobu školy a žákům čtvrtých ročníků bylo umožněno, aby se zvěčnili svým podpisem na zdi ve škole v prostorách šaten.

Po třetí vyučovací hodině se někteří žáci, kteří měli zájem, odebrali na zimní stadion, aby si zde zabruslili a užili si takovou diskotéku na ledě. Žáci, kteří zůstali ve škole se mezitím dle zájmu každého z nich věnovali stejným aktivitám jako dopoledne, ke kterým přibylo ještě promítání pohádek a turnaj ve stolním tenise.

Věříme, že si všichni žáci tento Andělský den užili a už se určitě těší na připravované další školní akce.

Michal West
publikováno: 25. prosince 2009

Fotogalerie

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled