sipka SOŠ logistickásipka Akce školysipka Den otevřených hlav

Den otevřených hlav

V loňských letech se v předvánočním čase uskutečnila na naší škole celodenní akce pod názvem sipka Andělský den. V letošním roce na tuto tradici navázal Den otevřených hlav 14. prosince 2011. Úkolem žáků tentokrát nebylo přijít v přestrojení za anděly nebo pohádkové postavy, jako v loňském roce, ale mít po celé trvání akce nasazenou libovolnou pokrývku hlavy. Školu tedy zaplnili žáci, ale i učitelé, v čepicích, kloboucích, cilindrech, baretech, parukách, ušankách, kšiltovkách a také v novinových čepicích večerníčka.

Celá akce začala v Loutkovém divadle. Úvodní slovo pronesla paní ředitelka, poté následovalo vystoupení pěveckého sboru a dále divadelní představení Poštovarieté 2. Po skončení tohoto představení, při kterém se všichni účinkující, ale i diváci z řad učitelů a žáků všech tříd školy, velmi pobavili, následovaly další zábavné činnosti ve škole. Celou školou zněla vánoční hudba, během které žáci pod dozorem učitelů vánočně zdobili prostory školy, vyráběli vánoční motivy z plastelíny a keramiky nebo sledovali vánoční pohádky. V dalších učebnách se hrály deskové hry, někteří žáci se zúčastnili tradičního vánočního turnaje ve stolním tenise. V letošním roce také každá třída vybrala několik žáků, kteří se odebrali na bowlingovou dráhu, kde se utkali také v tomto sportu.

Dobrovolnou odpolední aktivitou bylo, opět tradiční, pečení vánočních perníčků. Žáci z připraveného perníkového těsta vytvářeli a lentilkami zdobili různé motivy cukroví, ať už se jednalo o tradiční kousky vyrobené pomocí vykrajovátek a nebo originální motivy, jako logo školy, poštovní trubka, známka apod.

Protože se celý den nesl ve vánočním, ale také soutěžním duchu, celé dopoledne probíhala soutěž o nejlepší pokrývku hlavy. Odborná porota, v jejímž čele zasedla paní ředitelka školy, vybrala tři nejlepší pokrývky a jejich držitelé byli odměněni body pro svůj tým – třídu. Další body získají ti žáci, jejichž perníčky budou mít u poroty největší úspěch. Na závěr samozřejmě žáci následující den obdrží odměny za své snažení.

Michal West
publikováno: 14. prosince 2011

Fotogalerie

náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled