sipka SOŠ logistickásipka Akce školysipka Dny odborných dovedností

Dny odborných dovedností

Objev svůj talent - Evropský týden odborných dovedností 2016

Na opavské obchodce vědí, že bez praxe nejsou koláče aneb Zažij víc než školu!

Pozvánka

V následujících dnech bude probíhat v rámci celé Evropské unie akce Evropský týden odborných dovedností, ČR se do akce zapojila Dnem odborných dovedností. Také naše škola spolu s dalšími 21 subjekty z celé naší vlasti byla se svým projektem podpořena k další realizaci. Smyslem celé akce je propagovat odborné vzdělání mezi nejširší veřejností, dovolte proto, abychom Vás, žáky 9. tříd a výchovné či školní kariérní poradce srdečně pozvali na některou z níže uvedených akcí.

Úterý 22. 11. 2016

Od 8 do 13:20 hodin je možné navštívit reálnou výuku na naší škole, Vaši žáci mohou poznat nejen výukové prostory, učitele, ale také nahlédnout, jak se vyučuje nejen v odborných předmětech. Navštívit je možné jak pracoviště výuky logistických oborů v Otické ulici 23A, tak hlavní budovu školy na adrese Hany Kvapilové 20. V budově v ulici H. Kvapilové bude mj. možné prohlédnout si odbornou učebnu oboru logistické a finanční služby.

Od 10 do 16 hodin je také možné zhlédnout výstavu fotografií našich žáků ze zahraničních stáží a výjezdů, vždy o půl celá hodina (tedy v 10:30, 11:30 hodin atd.) proběhne krátký workshop, na kterém seznámí naši žáci návštěvníky se svými zahraničními výjezdy. Součástí workshopu bude i mini soutěž o drobné ceny. Výstava fotografií probíhá 5 minut chůze od budovy školy v Otické ulici, a to v Sálu purkmistrů opavského Obecního domu (Ostrožná ulice).

Středa 23. 11. 2016

Od 12:30 hodin bude rovněž v Sále purkmistrů opavského Obecního domu probíhat konference K vybraným aspektům odborného vzdělávání v logistické a dopravní oblasti. Konference se budou účastnit jak zástupci DZS, profesní organizace, tak zaměstnavatelů, Hospodářské komory apod. Na konferenci mohou načerpat zajímavé poznatky především výchovní a kariérní poradci základních škol, avšak mohou se jí zúčastnit i ostatní zájemci. sipka Program konference PDF

Věříme, že Vás tato ojedinělá akce oslovila a že ji podpoříte svou účastí, popř. účastí Vašich žáků a výchovných poradců. Na vstupy do hodin a na konferenci je třeba se registrovat na e-mailu juchelka.gabrielza.vi.na.coa-opava.cz, popř. na tel. č. 602 600 177. Navštívit workshopy o zahraničních výjezdech žáků a výstavu fotografií v Sálu purkmistrů je možné bez předchozí rezervace. Veškeré výše uvedené aktivity jsou zdarma.

Ing. Petr Kyjovský – ředitel
Mgr. Gabriel Juchelka – koordinátor
publikováno: 1. listopadu 2016

Dny odborných dovedností na naší škole jsou pořádány za podpory Domu zahraniční spolupráce.

V duchu hesla Zažij víc než školu! jsme na středu 23. 11. připravili pro naše žáky logistických oborů dopoledne workshopů, těšit se mohou na

1. workshopSimulace přijímacího pohovoru v dopravní firmě, řidič kamionu a jeho úkoly (zástupci regionální dopravní firmy TQM-holding, s. r. o.)
2. workshopKomunikace s klientem jako odborná dovednost přepážkového pracovníka (zástupci České pošty, s. p.)
3. workshopDoprava a dopravní bezpečnost z pohledu Městské policie Opava, „mladí řidiči“ a prevence (zástupci MP, popř. též PČR)
4. workshopArmádní doprava a logistika (zástupci Agentury logistiky AČR, Stará Boleslav)
5. workshopZáklady první pomoci s přihlédnutím k častým zraněním způsobeným automobilismem (zástupci ústavu ošetřovatelství, Fakulta veřejných politik, Slezská univerzita Opava)
6. workshopPrezentace činností Hasičského záchranného sboru, pracoviště Opava (zástupci HZS Opava)
7. workshopNa cestě ze školy k prvnímu zaměstnání (zástupci Úřadu práce Opava)
8. workshopMédia a manipulace v médiích – schopnost orientace ve složitém světě médií nejen jako odborná dovednost (Ivo Mludek)
9. workshopNávštěva HZS Opava
10. workshopRole veřejných knihoven a studoven v procesu (odborného) (sebe)vzdělávání – návštěva KPB Opava
11. workshopUniverzita Pardubice, Dopravní fakulta

Cílem workshopů, které probíhají od 8:30 do cca 14 hodin, je propojit školní vzdělání s reálnou praxí a ukázat mladým lidem, že odborné vzdělání i práce v oboru jsou chytrou volbou.

Odborné vzdělání připravuje mladé lidi na zajímavou a podnětnou kariéru a aktivní zapojení do společnosti.

Dny odborných dovedností na naší škole jsou pořádány za podpory Domu zahraniční spolupráce.

Fotogalerie

náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled

Informace z tisku

I doprava potřebuje dobré zaměstnance Kvalitní odborné vzdělání je dobrou volbou jak pro pozdější zaměstnání, tak pro další studium OA a SOŠ logistická pořádá... Dny odborných dovedností v Opavě

Prezentace z odborné konference

náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled

Soutěž

náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled

Soutěžní fotografie

náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled