Den profesí

Den profesí – tak zní název projektového dne, který pro své žáky 2. stupně každoročně pořádá Základní škola Opava, Otická 18. V rámci této akce naši školu 30. září navštívily dvě skupiny žáků a žákyň 6. až 8. tříd, které si naši školu vybraly a chtěly si vyzkoušet, jak by se jim u nás líbilo.

Žákům jsme zábavnou formou představili a vysvětlili naše obory a provedli jsme je prostorami školy. Aby si vyzkoušeli naši skutečnou výuku, připravili jsme pro ně jednu reálnou vyučovací hodinu, kde se žáci naučili rozpoznávat některé ochranné prvky bankovek, vypočítat kontrolní číslovku čárových kódů a u doplňovačky si zasoutěžili o odměny.

Žáci byli v kontaktu nejen s učiteli, ale především s našimi žáky, kteří jim mohli více přiblížit studium na naší škole. Celou akcí žáky a žákyně základní školy provázela Andrea a Jana – dvě studentky třídy 3.S, které si tak mohly vyzkoušet roli učitelek. „Sama uvažuji o studiu pedagogiky, tato akce je pro mě příjemnou zkušeností,“ uvedla Jana, jedna ze studentek. „Líbilo se mi, že jsme žáky dokázaly skutečně zaujmout a aktivně se zapojovali,“ doplnila Andrea.

Rádi v prostorách naší školy přivítáme žáky i jiných škol a domluvíme možnosti vzájemné spolupráce. Neváhejte nás proto sipka kontaktovat.

Mgr. Michal West
publikováno: 6. října 2019

Fotogalerie

náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled