Andělský den

Od 6. prosince 2007 probíhaly na naší škole akce spojené s Andělským dnem, které byly 13. prosince 2007 zakončeny celodopoledním programem pro žáky všech tříd naší školy.

Část první – Pečení a zdobení vánočních perníčků

Akce Pečení vánočních perníčků, která se konala ve čtvrtek 6. prosince od 15:30 hodin ve školní jídelně a kuchyni, se zúčastnilo několik dívek a chlapců z prvních až třetích ročníků školy pod dozorem pedagogických pracovníků. K navození vánoční atmosféry přispívaly vánoční skladby, které někteří účastníci zahráli na piano ve školní jídelně. Všichni se při své práci vesele bavili a už se začínali těšit až své výtvory za týden ve škole ochutnají.

O několik dní později – 11. prosince odpoledne měli dívky a chlapci, kteří se účastnili pečení perníčků, možnost si své výtvory také ozdobit barevnými polevami. Vůně perníčků a cukru se šířila po celé škole, a tak si přišli zdobení vyzkoušet nebo alespoň akci prohlédnout i někteří učitelé a pan ředitel. Zdobení se všem moc dařilo a po skončení byly perníčky skutečně přímo k nakousnutí.

Část druhá – Vánoční výzdoba školy

Vánoční výzdobu školy si dala za úkol třída S2A, a proto se 12. prosince žákyně a žáci této třídy pustili do práce. Díky jejich pracovnímu nasazení a kreativní práci netrvalo dlouho a škola vypadala jakoby měl být Štědrý den. Včerejší vůni perníčků vystřídala vůně smrkových větviček, na nástěnkách se vznášejí sněhové vločky, na oknech visí sněhové obrázky s vánočními motivy a máme zde i obrázek anděla v životní velikosti. Teď už se všichni těší na zítřejší Andělský den.

Část třetí – Andělský den

Dlouho očekávaný den je tady! Už před osmou hodinou bylo na první pohled vidět, že dnes není obyčejný školní den. Žákyně, žáci, ale i učitelé přišli v bílém oblečení, v přestrojení za anděly, ale aby nebylo vše jednotvárné, bylo mezi námi i několik čertů a čertic – těch bylo nejvíce ve třídě S4. Celé dopoledne hrála k poslechu živá dechová hudba pod vedením Tomáše Kolaříka – studenta třídy P3.

Třídy se postupně vystřídaly ve všech sedmi učebnách, kde pro ně byl připraven různý vánoční program. Krájely se jablka, louskaly ořechy, lilo olovo, vyráběly se betlémy z plastelíny, vánoční stromečky z papíru, sněhové koule z vlny, hrálo se divadlo, řešil se vánoční matematický kvíz, dověděli jsme se něco z historie o tom, kde se vzaly Vánoce, Ježíšek, děda Mráz a Santa Claus a v učebnách cizích jazyků se zpívalo anglicky i německy a dostalo se i na české karaoke a společný zpěv na chodbě. Během celého dne probíhalo v horním patře tlapkování – žákyně a žáci chodili po skupinkách na chodbu k miskám s barvou, kde si svou vybranou barvou natřeli ruku a otiskli si tento svůj podpis na stěnu chodby, nakonec přidali svůj otisk i učitelé.

Michal West
publikováno: 12. prosince 2007

Fotogalerie

Pečení a zdobení vánočních perníčků
náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled
Vánoční výzdoba školy
náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled
Andělský den
náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled